Mehmet Tunç Okulları
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Giriş Sınavlarımız İçin Tıklayınız
Sınav Tarihleri

Ortaokul Türkçe Dersi

Bireyin ana dili edinim süreci anne karnından başlar  ve doğumla birlikte hızlı bir gelişim sürecine girer. İnsan, kendisini ve çevresini anlamaya çalışırken kurduğu düşünce dünyası, kavramlar ve kavramlar arası ilişkilerle şekil alır. Birey bu kavramları, dil bütünlüğü içinde kazandığı değerlerle anlamlandırır, birtakım düşünce ve  ifade etme faaliyetlerinde bulunarak sosyalleşir.

Çocuklarımızın dünyayı nasıl gördükleri ve nasıl algıladıkları, özellikle biz Türkçe öğretmenleri tarafından  önemle üzerinde durulması gereken bir konudur.

Dinlediklerini, izlediklerini ve okuduklarını anlayan; duygu, fikir ve hayallerini anlatan; yaratıcı ve eleştirel düşünen, sorumluluklarını yerine getiren, girişimci, sosyal ilişkilerde başarılı, estetik sanat zevki kazanmış, Atatürk İlke ve İnkılapları eşliğinde milli değerlere duyarlı bireyler yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Türkçe dersini öğrenciye sevdirmek başarımızdaki ilk adımımızdır. Türkçe dersinin iletişim becerisi gelişmiş, kendini doğru ifade edebilen bireyler olmadaki önemini benimsetmek,  eğitim ve öğretim yöntemlerimizle,  pekiştirici çalışmalarımızla sağlanmaktadır.

Kurucumuz Mehmet Tunç’un  yönlendirme ve katkılarıyla  öğrencilerimizin kendisi ve dünyayla barışık, özgüvenli, donanımlı bireyler olma yolunda yabancı diller öğrenebilmelerinde  Türkçeyi doğru ve güzel öğrenip kullanmanın önemiyle ilgili farkındalıklarını en üst düzeyde desteklemekte; bunun için  gerekli olan tün çalışmaları başarıyla uygulamaktayız.

27 Ağustos 2018
312 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?