Mehmet Tunç Okulları
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Giriş Sınavlarımız İçin Tıklayınız
Sınav Tarihleri

Ortaokul Matematik Dersi

Matematik bütün bilimlerin temel kaynağıdır. Bir iletişim aracı, bir anahtar ve değerdir. Çağları aşarak insanlığın yarattığı bir dildir.

Özel Mehmet Tunç Orta Okulunda Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, çağdaş, problem çözme becerilerine sahip, yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Sayın kurucumuz Mehmet Tunç’un önderliğinde öğrencilerimize teorik matematik bilgilerinin verilmesi yanında, kavramsal bilginin rolü vurgulanarak bu bilgileri günlük yaşamda kullanma becerileri de kazandırılmaktadır.

Öğrencilerimiz her konuda analitik düşünebilen, mantıksal ve matematiksel yaklaşımı olan kendine güvenen, yaratıcı ve sorgulayıcı, kendine ait fikirlere sahip liderler olarak yetiştirilmektedir.

Toplumumuzda matematiğin zor ve anlaşılmaz bir ders olduğu önyargısını, sade ve anlaşılır çözüm teknikleriyle ve kolaydan zora doğru özel hazırlanmış örnek çözümleriyle ortadan kaldırmaktayız.

Öğrencilerimizin matematiği sevmeleri, anlamaları ve başarılı olmaları için gerekli olan temel bilgileri özgün yöntemlerimizle onlara öğretmekteyiz.

29 Ağustos 2018
343 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?