Mehmet Tunç Okulları
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Giriş Sınavlarımız İçin Tıklayınız
Sınav Tarihleri

Lise İngilizce Dersi

LİSE 9. 10. 11. 12. SINIFLAR

Amacımız sadece İngilizcenin dilbilgisi kısmını öğretmek değil, dili kültürel bağlamda da özümsetebilmek, dünya üzerindeki farklı yaşam tarzlarını ve kültürlerini inceleyerek her birine karşı saygılı ve hoşgörülü davranışı hayata geçirmelerine öncülük etmektir. .

Yabancı dil müfredatımızda Avrupa Ortak Dil Öğretim Çerçeve Planı (Common European Framework For Language Learning – CEFR) esas alınır ve en son etkili yöntem olarak İletişimsel Yaklaşım (Communicative Learning) sistemi kullanılır.

İngilizce öğretimine, 10. sınıf öğrencilerimizin yıl sonunda, CEFR hedeflerine uygun olarak B2.1 seviyesine gelmeleri hedeflenir.

01 Eylül 2018
382 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Uğur Garip dedi ki:

    İletişimsel yaklaşım metodu için Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere okullarında Communicative Approach tabiri kullanılıyor.Bunu kendimize gore değiştiremiyoruz yani Communicative Learning diye bir kavram yok.Teşekkür ediyorum.

  2. Uğur Garip dedi ki:

    CEFR=Common European Framework of Reference for Language. Doğru açılımı budur.Atina’da gittiğim seminerde yazdım İngiliz Uzmanın tahtaya yazdığı buydu.Saygılarımla

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?