Mehmet Tunç Okulları
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Giriş Sınavlarımız İçin Tıklayınız
Sınav Tarihleri

Kurucumuzdan

Anasayfa » Kurucumuzdan

Sayın Velilerimiz,

Geleceğimizin teminatı, yarının yöneticileri, ailelerin ve ülkenin iftiharı evlatlarınızı güvenilir ellere teslim etmeniz öncelikli haklarınızdandır. Günümüzde iyi ve parlak geleceğe sahip olmak için belli başlı üniversitelerin, belirli fakültelerini bitirme mecburiyeti vardır. Dünyada ve ülkemizde DİPLOMA bir güçtür.

İdeal bir eğitim ve öğretim; ezberlemeyen, öğrenen, analiz ve sentez yapabilen, doğru yorumlayan, kendisini yenileyen, ÜRETKEN, SOSYAL ve KÜLTÜREL seviyesi yüksek bireyler yetiştirir.

İşte! MEHMET TUNÇ EĞİTİM KURUMLARI kendine özgü EĞİTİM ve ÖĞRETİM sistemini 29 yıldır uygulayarak yetiştirdiği öğrencilerine belli başlı meslekleri kazanmalarında temel oluşturmuş ve etkili rol oynamıştır. Yetiştirdiğimiz öğrenciler devletimizin ve milletimizin seçkin bireyleri arasına katılarak belli makamlara gelme yolunda yürümektedirler.

4 + 4 + 4 yeni eğitim ve öğretim sisteminde Lise en önemli okul olmuştur. Üniversite ve meslek seçimi Lise eğitiminin sonucunda gerçekleşmektedir. Meslek seçimi bir insanın ilk evliliği gibidir. Gençlerimizin, arzu ettikleri ve sevgi ile icra edecekleri mesleklere gitmeleri onların hayatları boyunca mutlu olmalarını sağlayacaktır. İlk okul ve Orta okul boyunca alt yapıların zamanında alınması, Lise eğitiminin temellerinin atılması gerekmektedir. Akademik eğitimin yanında sosyal faaliyetler de öğrencilerin başarılı olmaları için gereklidir.

Mehmet Tunç Kolejleri, her alanda yetişmiş, çağın insanını, geleceğimizin yönetici adaylarını yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Mutlu yöneticiler, mahiyetindeki diğer insanları da mutlu ederler.

Saygılarımla
Mehmet TUNÇ