Mehmet Tunç Okulları
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Giriş Sınavlarımız İçin Tıklayınız
Sınav Tarihleri

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi

Özel Mehmet Tunç Okulları olarak, öğrencilerimizin gelişen teknolojiye uyum sağlamasına önem veriyoruz. Okulumuzda kodlama ve robotik eğitimi ile, öğrencilerimizin kodlama yeteneğini geliştiriyor, özgün projeler ortaya koyuyoruz.

Robotik dersi ile öğrencilerimiz, bilgisayar, yazılım, makine ve kontrol birimleri ile beraber uzay bilimlerini de içine alan ortak bir çalışma alanı içerisinde projeler üretiyorlar. Öğrencilerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz özgün projeleri, gerçek hayata uyarlayarak, hem çok eğleniyor, hem de öğreniyoruz.

Birçok mühendislik disiplinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan robotik biliminin temellerini, öğrencilerimize henüz ilkokul ve ortaokul çağlarında öğretiyor, onların zihinsel gelişimine katkıda bulunuyoruz. Robotik alanında belli koşullara göre çalışma yapmak, mekanizmaları tasarlamak, bunların kontrollerini gerçekleştirmek için elektronik donanımların eklenmesi ve dijital ortamda kontrollerinin sağlanması için birçok mühendislik dalının bir arada çalışması gerekmektedir.

Robotik eğitimleri, çocukların motor kabiliyetlerinin gelişmesine ve mekanik düzeneklerin çalışma prensiplerini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Öğrencilerimize, algoritma ve kodlama bilgisini öğretiyor, onların teknolojiye bakış açılarını olumlu bir yöne çekiyor ve farkındalıklarını artırıyoruz.

29 Ağustos 2018
351 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?